Робота з батьками


Шановні батьки вітаю вас з Днем знань. І хай ми ще не в школі, але все ж сміливо і впевнено відкриваємо цей світ і отримуємо нові знання. Нехай все у наших діток складається добре і успішно, хай з легкістю запам’ятаються букви і цифри, нехай буде непереможне бажання вчитися і веселитися.


ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДИТЯЧОГО ТРАВМАТИЗМУ

В ОСІННІЙ ПЕРІОД

ШАНОВНІ БАТЬКИ, пам’ятайте:

1. Не залишайте дітей без догляду дорослих вдома і на подвір'ї.

2. Приводити дітей і забирати з дитячого садка повинні тільки батьки або повнолітні родичі, заздалегідь познайомивши з ними вихователя.

3. Не дозволяйте дітям гратися вдома ріжучими предметами і не приносити їх в дитячий заклад.

4. Не дозволяйте дітям брати сірники, користуватися електроприладами, газовою плитою.

5. Всі розетки вдома повинні бути в недоступному для дітей місці.

6.  Зберігайте ліки, отруйні речовини в недоступних для дітей місцях.

7. Відправляючись на прогулянку в ліс, парк, сквер не відпускайте  дитину з поля зору, не дозволяйте залазити на високі дерева. Не дозволяйте збирати гриби, ягоди без Вашого нагляду. Не збирайте гриби, в яких Ви не впевнені, що вони не отруйні.

8. Будьте уважні з дітьми при переходах доріг. Виконуйте правила вуличного руху, навчайте дітей їх виконувати.

9. Навчіть дитину правилам самозахисту:

не відчиняти двері незнайомим, якщо дитина залишилась вдома одна;

не брати у незнайомих людей солодощів, іграшок та інше;

ні в якому разі не підходити до машини, якщо хтось запропонує покататись;     не заходити до ліфту без дорослих;

  • не виглядати з кватирок, відчинених вікон;
  • обходити каналізаційні люки, ями стоків;
  • не гратися з безпритульними собаками.

10. Навчіть свою дитину знати своє прізвище, домашню адресу.

11. Навчіть дитину, як вірно поводитись в екстремальних ситуаціях:

  • при пожежах не ховатися, повідомити  дорослих, вибігти на балкон, в коридор, вміти подзвонити по телефону 101;
  • в ситуаціях, коли потрібна медична допомога, набрати телефон 103;
  • коли потрібна поліція, набрати 102;
  • при появі запаху газу набрати 104.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДИТЯЧОГО ТРАВМАТИЗМУ

ПІД ЧАС ВІДПОЧИНКУ НА ПРИРОДІ

ШАНОВНІ БАТЬКИ, пам’ятайте:

Щоб не допустити травмування дитини, щоб не зіпсувати довгоочікуваний відпочинок, закликаємо вас відповідально поставитися до наступних рекомендацій:

  • регулюйте перебування дитини під сонцем, щоб запобігти опікам шкіри;
  • не залишайте дитину біля водойми без нагляду;
  • не дозволяйте дитині купатись та стрибати у воду в неперевірених місцях;
  • забороняйте самостійно користуватися човном, плотом;
  • не допускайте надмірних пустощів у воді (не можна зненацька лякати, утримувати одне одного під водою, жартома кликати на допомогу); 
  • забороняйте ходити до лісу без супроводу дорослого родича;
  • під час перебування з дитиною в лісі не збирайте та не вживайте незнайомі ягоди, рослини та гриби;
  • не розводьте в лісі багаття під час посухи; а за необхідності розмістіть вогнище на відкритому місці; після використання ретельно залийте водою та засипте землею всі залишки;
  • обстежте місця установки намету з метою уникнення небажаної зустрічі зі зміями, бджолами, мурахами, павуками;
  • для походу в ліс одяг дитини підбирайте таким чином, щоб оптимально захистити її від комах, кліщів та іншої небезпеки;
  • не засмічуйте навколишнє середовище та не залишайте після себе жодних слідів свого перебування.

                                                      Діти на дорозі!

Шановні батьки!

Швидке збільшення інтенсивності руху висуває серйозне завдання — забезпечити безпеку руху пішоходів. У попередженні дорожньо-транспортного травматизму важливу роль відіграє робота дорослих з роз’яснення дошкільникам правил дорожнього руху і прищеплення навичок дисциплінованості на вулицях і дорогах. Щоб не допустити лиха на дорозі, вам необхідно:

  • §    не подавати дітям негативного прикладу, порушуючи правила дорожнього руху;
  • §    не чіплятися на підніжку транспорту і не стрибати на ходу, щоб своїм прикладом не заохотити дітей;
  • §    учити переходити вулицю на зелене світло світлофора, користуватись підземним переходом;
  • §    на власному прикладі вчити користуватись нерегульованим пішохідним переходом;
  • §    перетинаючи вулицю нерегульованим пішохідним переходом радити дітям йти в загальній масі пішоходів, бо дитина сама ще не завжди здатна оцінити дорожню ситуацію;
  • §    не дозволяти дітям з’являтися зненацька перед транспортними засобами;
  • §    учити дітей правильно обходити транспорт на зупинках (трамвай — спереду, тролейбус, автомобіль та автобус — позаду);
  • §    не дозволяти дітям самостійно користуватися громадським транспортом;
  • §    не допускати ігор дітей на проїжджій частині дороги;
  • §    не дозволяти дітям грати з м’ячем, кататися не велосипеді, ковзанах, роликах, лижах, санчатах на проїжджій частині дороги та поблизу неї.

Телефон виклику міліції — «102».

Сподіваємося, що ви прислухаєтесь до наших порад!


Рекомендації для для батьків «Дитячі пустощі з вогнем»

Шановні батьки!

Дуже часто винуватцями пожеж є діти. На жаль, реалії сьогодення такі, що більшість батьків, аби задовольнити потреби сім`ї, змушені багато працювати і не приділяють достатньо уваги своїм дітям. В основі дитячих пустощів із вогнем лежить безмежна допитливість, бажання пізнати навколишній світ, наслідування дорослим, які щоденно користуються вогнем, відсутність страху перед можливою загибеллю. Додайте сюди відсутність нагляду з боку дорослих та невмілі дії в екстремальних ситуаціях – і є усі чинник для трагедії.

Пояснюйте дітям небезпеку і наслідки гри з вогнем. Проводьте з дітьми цікаві і безпечні ігри. Зробіть все, щоб небезпечні ігри дітей з вогнем стали неможливими. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Пам’ятайте, що життя ваших дітей залежить лише від вас самих!

Запам’ятайте, що вогонь – це смертельна небезпека, яка загрожує здоров’ю, життю людини. Щоб уникнути біди, слід пам`ятати, що дітям категорично заборонено:

  • бавитися із сірниками, палити папір та інші предмети у приміщеннях;
  • переносити відкритий вогонь з одного місця на інше;
  • запалювати легкозаймисті предмети чи рідини.

ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКА
Не залишайте дітей з увімкненими електроприладами (праска, телевізор, настільна лампа, електрообігрівач, магнітофон, комп’ютер тощо). Не дозволяти дітям вмикати та вимикати електроприлади. На розетки необхідно поставити заглушки. Не вмикати в одну розетку більше, ніж два електроприлади. Не прикрашати новорічну ялинку одночасно електрогірляндами і «дощиком» з фольги: це може призвести до короткого замикання і пожежі.

БЕЗПЕКА КОРИСТУВАННЯ ГАЗОВИМИ ПРИЛАДАМИ
Не залишати дітей наодинці з увімкненими газовими приладами. Не дозволяти дітям доторкатись до газових приладів, вмикати та вимикати їх. Не обігрівайте приміщення за допомогою полум’я газової плити: це може призвести до отруєння продуктами згоряння. Найбільш чутливими до отрут є діти.

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА
Джерела вогню (сірники, запальнички тощо) потрібно зберігати в недоступному для дітей місці. Легкозаймисті речовини (спирт, спиртовмісні рідини, лаки, фарби, розчинники, бензин, олію та ін.) потрібно зберігати в недоступному для дітей місці. Під час відпочинку на природі не потрібно розпалювати багаття і дозволяти робити це дітям. Не дозволяти дітям користуватись відкритим вогнем. Спалювання сміття (в разі потреби) робити у період відсутності дітей. Не курити в присутності дітей і не залишати недопалки.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Життя дитини – у ваших руках! А кожна дитина має право на ЖИТТЯ!

 Пам’ятка для батьків «Про правила поведінки під час грози»

10 ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ГРОЗИ

Майже на всій території України найближчим часом прогнозують зливи. Центр громадського здоров’я МОЗ України нагадує правила поведінки під час грози.

  1. Під час грози, якщо ви перебуваєте вдома, зачиніть всі вікна та двері, у приміщенні не повинно бути протягу: притягує кульову блискавку.
  2. Найкраще ховатись у автомобілі або в будинку із громовідводом. Автомобіль ні в якому разі не можна паркувати під деревами або високими конструкціями, потрібно зачинити вікна авто, бажано опустити/зняти антену, зупинитися і перечекати негоду.
  3. Не можна ховатися від зливи під деревом: воно притягує блискавки. Крім того, є небезпека падіння важких гілок, які можуть зламатись під натиском вітру.
  4. Уникайте металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева, вуличних ліхтарів, металевих веж, опор електропередач.
  5. Якщо ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на підвищенні. Тримайтеся місця, де низькі дерева. Ні в якому разі не бігайте. Дуб, тополя, сосна та ялина найбільш проводять розряд електрики, найменше – верба, клен та кущі.
  6. Якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі. Бажано, щоб місце було сухим, адже волога земля сильніше проводить електрику. Не лягайте, краще присісти, щоб мати якомога менше площі прилягання до землі.
  7. Якщо у вас із собою є парасолька, ні в якому разі не розкривайте її, адже металеві прути притягують розряди.
  8. Всі електричні прилади є своєрідними приймачами для блискавок. Тому ні в якому разі не користуйтеся ними під час грози, краще їх вимкнути з мережі.
  9. Не можна купатися у водоймах під час грози. Якщо ви на човні і бачите, що наближається негода, намагайтеся якнайшвидше дістатись до берега.
  10. Не телефонуйте з мобільного телефону, навіть якщо страшно і хочеться підтримки близьких. Пам’ятайте, що єдиний правильний вчинок – негайно вимкнути телефон, адже є велика загроза влучання блискавки.


Консультація для батьків «Комп’ютерна небезпека»

Шановні батьки! Інтернет – частина нашого повсякденного життя, ми користуємося ним щодня. Віртуальний простір став звичним і для дітей. Крім комп'ютерних ігор, діти використовують Інтернет для навчання, спілкування з друзями тощо. Багато батьків хотіли б, аби їхні діти проводили перед комп'ютером менше часу, та повністю вилучити з життя дитини такий спосіб комунікації з навколишнім світом не вдасться.

Як подбати про безпеку дітей в Інтернеті, вирішувати вам. Інтернет має багато переваг для дитини, якщо використовувати його правильно. Водночас діти стикаються в Інтернеті з певними небезпеками, наприклад, комп'ютерними вірусами й шкідливими програмами, кібербулінгом, шахрайством, або самі створюють собі проблеми, розповсюджуючи про себе особисту, приватну інформацію. Тому батьки повинні пояснити дитині правила безпеки в Інтернеті.

Розгляньмо докладніше, як батьки можуть сприяти безпеці дитини в мережі. 

1. Поясніть дитині ризики й небезпеки, із якими вона може стикнутися

Якщо дитина вже досить доросла, щоб користуватися комп'ютером та Інтернетом, варто поговорити з нею про те, із якими негативними явищами вона може стикнутися. Не потрібно лякати дитину або детально змальовувати їй можливі загрози, проте слід розповісти про такі явища, як кібербулінг (залякування через соціальні мережі або електронну пошту) та грумінг (схиляння до протизаконних дій). Відкрита довірлива розмова з дитиною про безпеку в мережі сприятиме тому, що дитина навчиться правильно використовувати Інтернет і уникати можливої небезпеки.

2. Установлюйте обмеження

Батькам потрібно ввести для дитини певні правила користування Інтернетом. Це дасть велику користь усій родині. Для маленьких дітей використання соціальних мереж та інших способів Інтернет-спілкування необхідно обмежити. Дитині старшого віку можна дати більше свободи у використанні соціальних мереж, але варто обмежити час на перегляд сайтів певної тематики й онлайн-ігри. Слід також заборонити використання смартфонів, планшетів і будь-яких інших електронних пристроїв під час прийому їжі та в нічний час. Це сприятиме спілкуванню між членами сім'ї й не заважатиме повноцінному сну дитини.

3. Контролюйте активність дитини в Інтернеті

Інтернет дає дитині змогу отримувати найрізноманітнішу інформацію, але батьки все-таки повинні обмежувати її доступ до певних сайтів. У цьому їм стануть у нагоді програми батьківського контролю. Їх потрібно встановлювати для всіх пристроїв, приєднаних до мережі, для мобільної мережі, окремих пристроїв або для пошукових систем.

Ці програми не дають дитині завантажувати додатки, міняти паролі або налаштування конфіденційності, запобігають доступу дитини до сайтів, що не відповідають її віку, містять небажаний матеріал. Недавнє дослідження показало, що велика кількість дітей до 12-ти років періодично переглядає сайти неприйнятного змісту. Програми батьківського контролю допомагають контролювати використання мережі неповнолітніми дітьми.

4. Дослідіть віртуальний світ разом із дитиною

Інтернет має прекрасні можливості для навчання дитини, тому батькам варто заохочувати дитину використовувати Інтернет для освіти. Зверніть увагу дитини на навчальні ігри і програми. Якщо ви перебуватимете в час, коли дитина працює із ними, поруч, це забезпечить умови для контролю її поведінки і безпеки в мережі. Дитина зможе краще опанувати комп'ютер, якщо ви покажете їй, як користуватися браузерами, пошуковими системами та електронною поштою.

5. Розкажіть дитині про кібербулінг

Кібербулінг, або залякування дітей в Інтернеті, відрізняється від булінгу в реальному житті, але не менш небезпечний для дитини. Засобами кібербулінгу можуть бути соціальні мережі, електронна пошта, ігрові платформи або смс. Дитині можуть погрожувати, залякувати або розголошувати її особисту інформацію. Порозмовляйте з дитиною про кібербулінг, скажіть їй, щоб вона зверталася до вас, якщо стикнеться з подібними явищами в Інтернеті. Також поясніть їй, що не варто занадто багато ділитися в Інтернеті особистою інформацією, оскільки можна стати жертвою кібербулінгу й різних маніпуляцій.

6. Попередьте дитину про ризики, пов'язані зі спілкуванням в Інтернеті

Діти можуть наївно думати, що їх співрозмовники в Інтернеті говорять їм тільки правду. Насправді це може бути зовсім не так. Соціальні мережі, чати й форуми – потенційне джерело небезпеки для дитини. Її можуть втягти в незаконну діяльність.

Немає нічого поганого в тому, що дитина спілкується в соціальних мережах зі своїми друзями та однокласниками. Однак вам необхідно попередити її про небезпеку спілкування в Інтернеті з незнайомими людьми.

7. Поясніть дитині, що інформація, яку вона розміщує у себе в стрічці, чи ділиться нею у стрічці друга – стає публічно видимою.

Фото, стікери, відео, статті одразу ж бачать усі: як ті, хто підписаний у друзі, так і незнайомі люди. Невдале чи відверте фото або відео миттю «розлітається» інтернетом, як тільки хтось ставить під публікацією «лайк» чи «поділúтися». І відслідити подальше поширення такого матеріалу надзвичайно важко, а видалити – неможливо. Перепост – і будь-яка інформація стає влісністю широких просторів інтернету, а отже всьому загалу світової мережі. Щоб такого не сталося, потрібно пересилати фото чи відео тільки через «особисту переписку», яка недоступна нікому, крім отримувача. Але нагадайте своїй дитині, що пікантними фото/відео не потрібно ділитися навіть с друзями, навіть перепискою, адже ніколи не знаєте, як вирішать розпорядитися цими світлинами ваші друзі. Збережіть свої таємниці на своєму комп'ютері для власного користування! Не «ведіться» на сумнівні вмовляння! Не приставайте на непристойні пропозиції! Бережіть своє «обличчя», честь і гідність!





Інформація для батьків  «Знайомимо дітей з дорожніми знаками»






Консультація «Літні прогулянки – надійний засіб зміцнення здоров’я дитини та розвиток пізнавального інтересу до навколишнього світу» 



Інформація для працівників та батьків щодо попередження розповсюдження COVID - 19. 

Шановні батьки!

До вашої уваги - інформація про попередження захворюваності на COVID - 19. Нагадую, що на теперішній час карантин діє до 30 червня 2023 року.

ПОРАДИ БАТЬКАМ

В які ігри хочуть грати наші діти?

Практичні поради для батьків

 Поради батькам щодо стресу

Індивідуальна консультація для батьків 5 - го року життя (за запитом) 8.00 - 9.00 в телефонному режимі 098-93-81-300 Година спілкування з дітьми середньої дошкільної групи

Попередження дитячого травматизму у весняний період

Правила безпечної поведінки взимку

Катання на ковзанах – чудовий різновид зимового дозвілля, якщо, звичайно, дотримуватись простих правил поведінки на льоду. Зокрема, кататися на ковзанах слід лише в перевірених та спеціально обладнаних для цього місцях.
Не можна:

  • заходити на лід далеко від берега, ходити самому по льоду, а також збиратися на льоду великими групами;
  • підходити до ополонок, кататися біля них на ковзанах;
  • з'їжджати на лижах чи санчатах з крутих берегів прямо на лід;
  • розпалювати на льоду багаття;
  •  бігати і стрибати по тонкій кризі;
  •  ходити біля берегів, де найчастіше виникають промоїни, тріщини й розриви льоду.
Також слід обходити місця, вкриті товстим шаром снігу: під снігом лід завжди тонший; тонкий лід і там, де розливаються джерела, де швидка течія або струмок впадає в річку.
На льоду краще мати при собі знаряддя безпеки (лижі, мотузку, палицю);
річку слід переходити тільки у встановлених місцях, товщина льоду має бути не менш 15 - 20 см.
Якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини, треба негайно повертатися на берег. При цьому не можна бігти, відходити слід повільно, не відриваючи ніг від льоду.

Якщо трапилась біда:

  • слід кликати на допомогу;
  • не панікувати, а опираючись грудьми на лід, сунутися до берега;
  • не можна підбігати до товариша, який провалився під лід. До нього потрібно наблизитись повзком, використовуючи для переміщення по кризі подовгуваті предмети (лижі, лижні палиці, дошки), штовхаючи їх перед собою;
  • до самого краю пролому підповзати не слід, щоб самому не потрапити у воду;
  • наблизившись на максимально можливу відстань (не менше 3-4-ох метрів), киньте своєму товаришеві мотузку, шарф, палицю, щоб він ухопився, і витягніть його на лід, потім повзком виберіться з небезпечної зони;
  • сховайте товариша від вітру та якомога швидше доставте його в тепле місце, розітріть тіло, переодягніть у сухий одяг та напоїть гарячим чаєм.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Ніколи не ставайте на лід навесні, восени та під час зимових відлиг. У цей час крига надто тонка і може провалитися.

Будьте вкрай обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких! Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності, привчайте до цього дітей!

Коли на вулиці сильний мороз

Холодні зимові дні – це не тільки красиві білі вулиці й веселі розваги, а ще й небезпека для вашого здоров’я. Щоб зима залишила у вас тільки приємні спогади та емоції, необхідно дотримуватися простих правил.
Перед виходом на вулицю поцікавтеся прогнозом погоди. Холодно буває не стільки через мороз, скільки через високу вологість та сильний вітер.


Правила безпеки в зимовий період


«Абетка безпеки» від ДСНС

Державна служба України з надзвичайних ситуацій оприлюднила інструкції, як поводитися в різних надзвичайних ситуаціях: воєнні дії, отруєння, чадний газ, техногенні катастрофи.

   «Абетка безпеки» містить рекомендації щодо:

   •     небезпеки соціального характеру;

   •     небезпеки техногенного характеру;

   •     пожежної небезпеки;

   •     небезпеки природного характеру;

   •     небезпеки іншого характеру (сезонні вірусні захворювання, перебування на воді, побутові піротехнічні засоби, ризик заблукати в лісі, харчові отруєння, переохолодження);

   •     небезпеки побутового характеру (чадний газ, електричний струм, токсичні речовини);

   •     надзвичайних ситуацій воєнного характеру.

 

«Рекомендації щодо вдягання одягу світлих кольорів та користування світлоповертальними елементами, або  ліхтариками під час руху дорогую в темний час доби»

  • вдягати верхній одяг світлих, а ще краще білих кольорів;
  • користуватися спеціальними жилетками зі світлоповертальними елементами;
  • вдягати на домашніх улюбленців нашийники, що світяться, або одяг зі світлоповертальними елементами;
  • вмикати ліхтарик на телефоні під час руху дорогою.

Батьки! Життя та здоров’я дитини у ваших руках! Щодня нагадуючи дитині елементарні правила безпеки, ви застерігаєте його від можливих травм.      Переглянути

18 листопада відзначається Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.

https://veronikakryvonos272.blogspot.com/

Графік психологічного та соціального -педагогічного супроводу Практичний психолог Кривонос Вероніка Миколаївна




Матеріали для  батьків щодо психолого-педагогічного супроводу дітей дошкільного віку

Переглянути

         Як заспокоїти дітей під час війни Переглянути

Фізична безпека дітей під час війни. Сайт «Освітній омбудсмен України» Переглянути

Тиждень безпеки з 26.09.-30.09.2022

Понеділок-Природа друг, коли ти добре її знаєш.

Вівторок-Правила дорожнього руху

Середа-Особиста безпека дитини

Четвер-Пожежна безпека

П'ятниця-Безпека під час воєнного стану

Інструктаж для батьків з безпеки життєдіяльності дітей в осінній період Переглянути

Пам’ятайте:

Навчайте дітей не рвати гриби та незнайомі рослини, ягоди (вони можуть бути отруйними і становлять небезпеку для наших малюків. Радимо і самим бути обережними із вживанням грибів!)

Не дозволяйте дітям вживати в їжу гриби (вони є небезпечними для дитячого організму, оскільки не здатні перетравитись).

Осінній період багатий на фрукти та овочі. Стежте, щоб діти вживали тільки миті овочі та фрукти і частіше мили руки самі.

Забороняйте розмовляти з незнайомцями на вулиці та йти з ними, сідати в машину, навіть якщо вони запропонують відвезти дитину до мами. Поясніть, що батьки ніколи не присилають за дитиною чужу людину.

Забороняйте піднімати на вулицях незнайомі предмети — вони можуть бути небезпечні (шприці, скло, склянки з рідиною, цукерки чи іншу їжу тощо).

Не дозволяйте бавитись ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами. Удома тримайте ці предмети в недоступному для дітей місці.

Не дозволяйте користуватися ліфтом без супроводу дорослих, учіть правильно користуватись ліфтом і правильно поводитись у разі поломки.

Запобігайте формування в дитини навичок жорстокого поводження з тваринами. Не дозволяйте дражнити тварину.

Не дозволяйте вмикати електроприлади за відсутності дорослого.

Не дозволяйте самостійно виходити на балкон та відчиняти вікна, поясніть дитині, яку небезпеку вони несуть.

Вивчіть з дитиною домашню адресу, телефон, або вкладіть до кишеньки дитини «особисту картку» з усіма даними, особливо якщо відвідуєте місця з великим скупченням людей.


Проявляйте витримку і навчайте дітей берегти своє життя та здоров’я.

Увага: воєнний стан!

 

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ДИТИНИ ПІД ЧАС ЕВАКУАЦІЇ

1. Заспокойтеся самі. Чим молодші діти, тим сильніше їхній психоемоційний стан залежить від стану батьків. Тому спочатку знайдіть точку рівноваги для себе. Доступний практично всім спосіб – дихальні вправи. Психологиня Світлана Ройз радить зробити дихальні вправи, обійняти самого себе, легенько простукати все тіло долонями, обов’язково потягнутися. У конспекті онлайн-лекції фахівчині ви знайдете 46 робочих інструментів подолання стресу для дорослих та дітей. Лише після того, як стабілізуєтеся самі, починайте говорити з дитиною: спокійно та не надто голосно. 

2. Скажіть слова підтримки. «Ми в порядку. Ми будемо робити все, що в наших силах», «Я доросла, я знаю, що робити», «Я з тобою». За необхідності повторюйте. 

3. Домовтеся про правила поведінки. У небезпечній ситуації дитина повинна виконувати ваші розпорядження миттєво і без сперечань. 

  • Ваші прохання повинні бути лаконічними та зрозумілими. 

  • Якщо є можливість, завчасно порепетируйте в ігровій формі головні команди: «Стій», «Не торкайся цього», «Викинь це», «Іди до мене».

  • Потренуйтеся разом із дитиною виконувати ці команди на швидкість. 

4. Іграшку-супергероя — з собою! Попросіть дитину вибрати маленьку іграшку або талісман, який вона може покласти в кишеню. Це може бути навіть мушля з відпустки на морі або камінчик з рідного двора. Скажіть, що у хвилини, коли буде страшно чи самотньо, дитина може брати цю іграшку в руки, розмовляти з нею, розповідати їй про свої почуття. 

5. Прикріпіть до верхнього одягу дитини бейдж з повною інформацією про неї. Імя, прізвище, вік, контактні дані батьків, особливі медичні потреби дитини (якщо такі є), вкажіть групу крові. Окрім  бейджа на одязі, покладіть дитині у кишеню записку та/або напишіть цю інформацію на її руці стійким маркером або ж наклейте цупкий скотч на одяг.

6. Сфотографуйте дитину перед тим, як вийти з дому. Якщо дитина загубилася, у вас буде найбільш точна фотографія, за якою люди зможуть швидше впізнати вашу дитину. Окрім цього, добре запам’ятайте (краще – запишіть), як саме одягнена дитина під час евакуації.  

7. Перебувайте у фізичному контакті з дитиною. Тримайте її за руку або на руках, везіть у візку. Підтримуйте безпосередній контакт весь час, аж допоки поруч не з’явиться інший дорослий, якому ви можете довіряти. Передавайте дитину сторонній людині тільки у крайньому випадку, або якщо це військові або представники рятувальних служб – пам’ятайте, що існує небезпека викрадення дитини під час евакуації.

8. Домовтеся про місце, де ви зустрінетеся, якщо загубитесь (якщо дозволяє вік дитини).

9. Якщо дитина загубилася. У Міністерстві закордонних справ розробили пам’ятку з порадами, як діяти батькам.  

  • Не панікуйте. Зберіться з думками, щоб діяти чітко.

  • Згадайте, де востаннє бачили дитину. Якщо в дитини є телефон – зателефонуйте.

  • Попросіть когось зі знайомих чи родичів залишатися на місці на випадок, якщо дитина повернеться.

  • Попитайте людей навколо, чи бачили вони дитину, назвіть основні прикмети, за наявності – покажіть фото дитини, опишіть, у чому вона одягнена.

  • За можливості, дайте оголошення через гучномовець.

  • Повідомте найближче відділення поліції чи зателефонуйте 102. Якщо дитина загубилась за кордоном, гаряча лінія: 116 000.

10. Важливий чат-бот: Дитина не сама. У меню чат-боту можна вибрати одну з шести ситуацій, у якій вам потрібна допомога, та отримати детальні інструкції. Зокрема, чат-бот містить покроковий план дій у разі, якщо ваша дитина загубилася або ви знайшли чужу самотню дитину. Чат-бот було створено Офісом Президента України спільно з ЮНІСЕФ та Міністерством соціальної політики.

11. Остерігайтесь зловмисників: будьте пильними. Зараз українським біженцям допомагає вся Європа. Щодня пересічні громадяни з різних країн від щирого серця діляться їжею, одягом, житлом. Та не слід забувати, що ворог може використовувати цю ситуацію, аби вдарити по найціннішому: по дітях. За повідомленням Сумської обласної військово-цивільної адміністрації, ворожа авіація розкидає дитячі іграшки та мобільні телефони, які начинені вибухівкою. Відома журналістка та блогерка Катерина Венжик також пише про диверсантів, які ховають вибухівку у дитячих іграшках. Поясніть це дитині й пильнуйте за тим, щоб вона брала іграшки та інші речі лише з вашої згоди та у вашій присутності. Ніякі «забуті» або «покинуті» іграшки, смартфони тощо з землі підбирати не можна! Детальніше про це дивіться нижче у розділі «Як уберегти дитину від мін та вибухівки». 

Корисне посилання: 

https://eo.gov.ua/fizychna-bezpeka-ditey-pid-chas-viyny-pravyla-povedinky-v-evakuatsii-na-okupovanykh-terytoriiakh-i-v-zoni-boyovykh-diy/2022/03/19/ 

 

Увага: дорога!

 Шановні батьки, слід пам’ятати, що дорога є підвищеною зоною небезпеки наших дітей. Не дозволяйте дітям самостійно переходити проїзну частину. Не поспішайте, переходьте дорогу розміреним кроком.

Виходячи на проїжджу частину дороги, припиніть розмовляти — дитина має звикнути до того, що, переходячи дорогу, потрібно зосередитись.

Не переходьте дорогу на червоний чи жовтий сигнал світлофора.

Переходьте дорогу лише в місцях, визначених дорожнім знаком — «Пішохідний перехід».

З автобуса, тролейбуса, трамвая, таксі виходьте першими, щоб дитина не могла впасти чи вибігти на дорогу.

Не виходьте з дитиною з-за машини, з-за кущів, не глянувши попередньо на дорогу — це типова помилка, і не можна, щоб діти її повторювали.

Спонукайте дитину до участі у ваших спостереженнях за ситуацією на дорозі: показуйте їй ті авто, які готуються повертати, їдуть з великою швидкістю.

Під час подорожі залізничним транспортом дотримуйтесь усіх правил та уважно стежте за дітьми.

Не дозволяйте дітям гратися поблизу доріг і на проїжджій частині, вулиці.

 Пам’ятайте, що проїжджа частина є одним з головних місць травмування дітей!

 Увага: вогонь!

 Щоб уникнути пожежі, потрібно дотримувати правил пожежної безпеки:

Зберігайте сірники в місцях, недоступних дітям.

Не дозволяйте дітям розводити багаття.

Не дозволяйте самостійно вмикати електроприлади, використовуйте «безпечні розетки».

Не дозволяйте самостійно вмикати газові прилади, пояснюйте дітям небезпеку, яку вони несуть.

Не допускайте перегляд телепередач, користування комп’ютером за відсутності дорослих.

Не залишайте менших дітей без нагляду, особливо біля пожежонебезпечних джерел.

Не вмикайте електроприлади з пошкодженим дротом чи струмоприймачем.

Не нагрівайте лаки і фарби на відкритому вогні.

Не захаращуйте шляхи евакуації.

Не зберігайте на балконі легкозаймисті речовини.

Не сушіть речі над газовою плитою.

Не влаштовуйте піротехнічні заходи з балкону та поруч з будинком.

Навчайте свою дитину користуватись вогнем та дотримуйтесь правил пожежної безпеки.

 Дотримуйтеся правил цивільної оборони. У разі виникнення загрози виконуйте інструкції, які повідомляє ЗМІ.


Батьківські збори відбудуться 22 вересня в 10.00
Тематика питань:
1. Про вимоги Освітньої програми для дітей від 2 до 7 років "Дитина" розділ "Чомучки". Переглянути
2. Про особливості реалізації освітнього процесу в період освітнього стану в Україні в наслідок російської агресії. Переглянути
3. Про емоційно-вольовий розвиток дітей 5 року життя; подолання страхів та зняття стресів. Переглянути
4. Про урахування безпекової ситуації під час організації життєдіяльності дітей.


Заповіді батьківства ЗАПОВІДІ










Допоможемо дітям пережити війну
"Як убезпечити себе та дітей на територіях, де точяться або точились бої"





Перегляньте картини про дітей відомих художників. Нехай діти спробують розповісти хто зображений на цих картинах, які почуття викликають ці картини у дітей


КАТЕРИНА ДУДНІК

https://www.youtube.com/watch?v=PtraPPVax1E

НАТАЛІЯ ДЕРЕВ'ЯНКО

https://www.youtube.com/watch?v=K6QM7wDkgWM&feature=emb_logo

ВІКТОРІЯ ПРОЦІВ

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=V1fdhatx1a8&feature=emb_logo

БУРШТИНОВІ БАРВИRAMUNAS NAUMAVICIUS

https://www.youtube.com/watch?v=hiligqr8n8c&feature=emb_logo

НІНО ЧАКВЕТАДЗЕ

https://www.youtube.com/watch?v=EwEL-PogUhc

СЛУХАЙТЕ КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ, ОЗВУЧЕНІ ВІДОМИМИ УКРАЇНЦЯМИ

https://kazky.suspilne.media/list.php

ДО КОЖНОЇ КАЗКИ ЦЬОГО ПРОЄКТУ Є ІЛЮСТРАЦІЇ, ЯКІ ЗРОБИЛИ ЖЕНЯ ГАЙДАМАКА І МАША ФОЯ. ЦІ КАРТИНКИ МОЖНАЗАВАНТАЖИТИ ТА РОЗМАЛЮВАТИРАЗОМ З ДИТИНОЮ.

https://kazky.suspilne.media/rozmalyovky.php


КОРИСНО РОЗГЛЯДАТИ РАЗОМ З ДИТИНОЮ ДИТЯЧІ КНИЖЕЧКИ, АНАЛІЗУВАТИ МАЛЮНКИ, ВИЗНАЧАТИ НА НИХ ОБ’ЄКТИ, МІСЦЕ ЇХ РОЗТАШУВАННЯ, ФОРМУ, КОЛІР

Почитайте щось разом чи окремо (малюки, які ще не вміють читати, можуть гортати книжки і описувати те, що вони бачать на ілюстраціях).

Уявіть це! Перед читанням книги разом з дитиною «пройдіться по картинкам», перегляньте ілюстрації. Можливо, ваша дитина зможе переповісти історію, користуючись виключно побаченими картинками.


БАГАТО ВІРШІВ ТА КАЗОК УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ МОЖНА СЛУХАТИ З ДІТЬМИ

HTTPS://WWW.YOUTUBE.COM/AUDIOMAMA


ПРОПОНУЙТЕ РОЗВИВАЛЬНІ ІГРИ МАЛЮКАМ

https://www.youtube.com/user/reverslink/videos

ЦІКАВІ ІГРИ ДЛЯ ДОШКІЛЬНЯТ З ТВАРИНАМИ

https://www.youtube.com/watch?v=qaaPAlX_xLA

РОЗВИВАЛЬНІ ІГРИ ДЛЯ ДІТЕЙ ПО СКАЙПУ

https://www.youtube.com/watch?v=IY5zHX-mijc

ДИДАКТИЧНІ ІГРИ «ЯКИЙ МАЛЮНОК НАСТУПНИЙ»

https://childdevelop.com.ua/worksheets/1950/

ЦІКАВА МАТЕМАТИКА ДЛЯ ДОШКІЛЬНЯТ

https://learning.ua/matematyka/doshkilniata/

ВЧИМО СКОРОМОВКИ

https://www.moirebenok.ua/materialy-na-ukrainskom-yazyke/rozvivayemo-diktsiyu-45-skoromovok-dlya-ditej-vid-2-rokiv/

НЕЗВИЧНІ СПОСОБИ МАЛЮВАННЯ

https://shotam.info/chym-zayniatysia-z-dit-my-pid-chas-karantynu-top-5-veselykh-rozvah/

ЗНАЙОМИМОСЯ З ПОРАМИ РОКУ ТА НАЗВАМИ МІСЯЦІВ

https://youtu.be/fbE5kmaCWOE

РОЗВИВАЛЬНІ МОВНІ ІГРИ ДЛЯ ДІТЕЙ 3-5 РОКІВ

https://www.youtube.com/watch?v=8ocueX8_7CU

РОЗВИВАЛЬНІ ІГРИ-ВІКТОРИНИ ДІТЕЙ 3-5 РОКІВ

https://www.youtube.com/watch?v=ksUyX3TCfwk

 «FAMILY ПРОСТІР»: ЧИМ ЗАЙНЯТИ МАЛЕЧУ ВДОМА? ЦІКАВІ ІГРИ ТА РОЗВАГИ ДЛЯ ДИТИНИ

https://www.youtube.com/watch?v=HpUaC5TDR5I

РОЗВИВАЛЬНІ ІГРИ ДЛЯ ДІТЕЙ: ТОП-10 КОРИСНИХ РОЗВАГ

https://lady.tochka.net/ua/66492-razvivayushchie-igry-dlya-detey-top-10-poleznykh-razvlecheniy/

ТРИ КОРИСНІ ГРИ НА ANDROID ДЛЯ ДОШКІЛЬНЯТ. ТА ТРОХИ ПРО ІГРИ ДІТЕЙ НА ПЛАНШЕТІ

https://gylyajpole.city/read/blog/21643/3-korisni-gri-na-android-dlya-doshkilnyat-ta-trohi-pro-igri-ditej-na-plansheti


 

КОРИСНІ ПІДКАЗКИ ДЛЯ ДІТЕЙ ПРО БЕЗПЕКУ



Ненав’язливо нагадувати дітям правила безпеки можна з допомогою відео, які у доступній для дітей формі розповідають про основні правила власної безпеки.


ЧИ МОЖНА ЛИШАТИ ДІТЕЙ САМИХ ВДОМА? ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ВІД KS BOOKS

Завдяки цій казочці, діти зрозуміють, чому небезпечно відкривати вікна та вивчать правила поведінки, коли залишаються самі. Мультик про старшого братика і його сестричку,  змотивує Вашу дитину бути відповідальним і уважним до таких простих, але важливих.